Європейські лідери висловились про позицію росії під час переговорів у Стамбулі.
Політики не стали мовчати про те, як повів себе путін, який не приїхав до Туреччини на переговори. Їх заяви цитують ЗМІ.
Президент Франції Еманюель Макрон у соцмережі Х підкреслив, що путін знову не відреагував на пропозицію беззастережного припинення вогню, підтриману США, Україною та Європою.
“Відмовляючись від припинення вогню і діалогу з Україною, росія показує, що вона не хоче миру і прагне виграти час, продовжуючи війну”, – підкреслив французький лідер.
Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський у соцмережі X висловив думку, що Євросоюз, НАТО та Канада не допустять “відбудови росією імперії”.
Прем’єр Польщі Дональд Туск у соцмережі Х заявив, що Москва “де-факто перервала переговори та відмовилися припинити вогонь”.
Польський прем’єр виступив із заявою після того, як разом із президентом України та іншими європейськими лідерами дзвонив Дональду Трампу. За його словами, перемовини в Стамбулі показали, що російська позиція не є конструктивною.
“Ймовірно, на нас ще чекають дуже важкі дні”, – додав він.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у соцмережі Х написав, що “дуже розчарований” через втрачену росією можливість почати переговори про припинення вогню.
“росія мала б гарну можливість провести початкові переговори щодо мирної угоди з попередньою угодою про припинення вогню цього тижня. Ми дуже розчаровані, що цього не сталося”, – заявив він.
Прем’єр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що позиція росії “явно неприйнятна”, й анонсував тісну координацію з Україною та США, цитує Reuters.
Якщо росія не готова сісти за стіл переговорів — путін має заплатити ціну, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
“Позиція росії явно неприйнятна, і це відбувається не вперше. І тому в результаті зустрічі з президентом Зеленським та обговорення з президентом Трампом ми тепер тісно узгоджуємо і координуємо наші відповіді і будемо продовжувати це робити”, — заявив Стармер.
Премʼєр-міністерка Італії Джоржія Мелоні наголосила, що на шляху до довготривалого миру в Україні потрібне припинення вогню, а також гарантії безпеки для Києва:
“Необхідно вимагати негайного припинення вогню для досягнення мирної угоди, яка гарантуватиме безпеку Києву. Ми не повинні опускати руки. За останні години ми побачили, хто готовий робити важливі кроки заради миру, а хто – менш охочий.”, цитує Мелоні ANSA.
Як відомо, сьогодні під час переговорів росіяни висували питання, які були неприйнятними для України.