Угода про копалини охоплює 57 видів мінералів, у ній також згадується військова підтримка з боку США.
Наразі відомо, що Білий дім також оприлюднив офіційний виклад ключових положень угоди про надра між Україною та США.
Головні тези:
- Білий дім наголосив: економічна безпека — це національна безпека. Угода має запобігти потраплянню критично важливих ресурсів до «небажаних рук».
- Жодна держава, компанія чи особа, які підтримували російську війну, не братимуть участі у проєктах, фінансованих Фондом.
- «Важливо, що це партнерство надсилає потужний сигнал Росії — США зацікавлені у довгостроковому успіху України».
- «Від початку і до кінця ця угода є партнерством між нашими країнами, що базується на повній співпраці, і виграють від цього як США, так і Україна».
- Фонд отримуватиме 50% роялті, ліцензійних зборів та інших платежів від проєктів з видобутку природних ресурсів в Україні.
- Гроші інвестуватимуть у нові проєкти в Україні, що мають принести довгострокову віддачу обом країнам.
- Контроль здійснюватиме компанія з правлінням із трьох українських і трьох американських представників, які спільно ухвалюватимуть рішення щодо інвестицій і розподілу грошей.
- Сфера проєктів включає мінерали, вуглеводні та інфраструктуру. США матимуть першочергове право на придбання ресурсів або зможуть призначити покупця.
- Партнерство гарантує високий рівень прозорості та підзвітності й спрямоване на економічне зростання, створення робочих місць і розвиток приватного сектору.
Відомо, що Єврокомісія підтримує підписання угоди про надра між Україною та США. Про це повідомив речник комісії. У Брюсселі наголосили на важливості дотримання курсу України до ЄС і закликали до подальшої підтримки в умовах війни.
Нагадаємо, “ВК” писав про те, що Україна і США підписали угоду про корисні копалини.