На тлі посилених ракетно-дронових обстрілів Київщини та столиці, мешканка передмістя Києва Катерина Сторожук, директорка однієї з онлайн-шкіл, удосконалює свою “капсулу життя” — металеву конструкцію, яку вона використовує як сховище під час повітряних тривог.
Про це повідомляє ТСН.

Як повідомлялося раніше, Катерина Сторожук замовила та придбала цю конструкцію за 100 тис. грн після того, як її приватний будинок опинився на “трасі” польоту російських “Шахедів” до Києва, а найближче укриття розташоване за 3 км. Вона розмістила “капсулу” в одній з кімнат свого будинку і почала там ночувати.
За словами Катерини, “капсула” вже обладнана світильником на акумуляторі, а її трирічний племінник іноді ночує там у безпеці. Жінка зазначає, що конструкцією також цікавляться інші українці. “Товщина металу — 5-6 мм. Повітря мені вистачає завдяки спеціальним отворам у «капсулі». Вона мені дуже допомогла, тому що я можу спати завдяки їй. До мене нещодавно приїжджали люди, які хочуть купити таку для діток”, — розповіла Катерина в коментарі для ТСН.ua. Вона додала, що найбільший термін перебування в укритті становив близько 12 годин і при зачинених дверях не чутно звуку “Шахеда”, хоча роботу ППО чути добре.

Читайте також: Податкова служба попереджає киян про шахраїв, які просять гроші на армію
Водночас, думки щодо ефективності таких “капсул” розділилися. Частина коментаторів у соцмережах висловлює побоювання, що конструкція може стати смертельною пасткою під час пожежі, інші ставлять під сумнів її доцільність.
Експерт з безпеки ГО “Асоціація саперів України” Ігор Молодан, коментуючи ситуацію, зазначив, що бачив тестування цих “капсул”, які, за даними виробників, витримують падіння бетонної плити. Він підкреслив, що це не український винахід, а “капсули” беруть початок від “укриттів Моррісона” часів Другої світової війни, які фінансувалися британським урядом. Експерт додав, що такі укриття працюють, але можливі травми від ударів чи контузій, і рекомендував обладнувати їх м’яким матеріалом.