Фіктивна інвалідність за $25–30 тисяч: у Києві викрили оборудку за участі голови ВЛК та екскерівника ТЦК

У Києві правоохоронці викрили схему незаконного оформлення інвалідності військовозобов’язаним чоловікам. За свої послуги учасники оборудки брали від 25 до 30 тисяч доларів.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Сімом учасникам схеми повідомлено про підозру. Серед них – голова МСЕК столичної лікарні, двоє лікарів, колишній лікар-експерт Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони, колишній керівник одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, працівник податкової служби та пенсіонер.

За версією слідства, підозрювані за винагороду оформлювали документи про нібито стаціонарне лікування чоловіків та вносили до них неправдиві відомості про тяжкі захворювання. На підставі цих документів пацієнтів направляли на проходження медичної комісії до визначеного медзакладу, де їм встановлювали II або III групу інвалідності.

Під час обшуків правоохоронці вилучили медичну документацію, печатки, бланки, комп’ютерну техніку та близько 100 тисяч доларів США готівкою. Із цієї суми 85 тисяч доларів, за даними слідства, знайшли у голови МСЕК.

В Офісі генпрокурора зазначили, що схема діяла з 2024 року. Наразі правоохоронці встановлюють інші можливі епізоди злочинної діяльності та ділків. Також перевіряється інформація щодо оформлення інвалідності військовозобов’язаним синам усіх підозрюваних.

У ОГ додали, що колишній лікар-експерт Центральної ВЛК МОУ, який фігурує у цій справі, вже є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні – за вимагання 1500 доларів у пораненого ветерана АТО за сприяння в оформленні інвалідності. Ця справа вже перебуває на розгляді суду.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особи вважаються невинуватими, доки їхню вину не буде доведено в суді.

Читайте також: Киянина затримали з наркотиками на майже 3 мільйона гривень

Нагадаємо, у Кропивницькому затримали очільника ВЛК та його спільників за продаж фейкових довідок про інвалідність.