Кабінет Міністрів України на засіданні 13 травня підтримав рішення надати «Гирлу річки Прип’ять» статус водно-болотного угіддя міжнародного значення. Це ще один крок до збереження унікальних природних куточків України та їхнього багатого біорізноманіття.
Про це повідомляє Міндовкілля.
«Гирло річки Прип’ять» розташоване в Чорнобильській зоні відчуження, на території Чорнобильського біосферного заповідника, і займає площу 22 034 гектари.
Ця територія — справжній скарб, адже тут живуть численні водоплавні птахи, а сама екосистема відіграє важливу роль у природі. Новий статус підкреслює її цінність не лише для України, а й для всього світу.
«Це рішення показує, що ми серйозно ставимося до збереження природи України. «Гирло річки Прип’ять», попри трагічну історію Чорнобиля, стало домівкою для багатьох видів і важливим осередком біорізноманіття. Ми маємо захистити цю територію для наших дітей і онуків», – зазначила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук.
Наступний крок — подання заявки до Секретаріату Рамсарської конвенції, щоб остаточно затвердити статус на міжнародному рівні.
Наразі в Україні вже є 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, які разом займають 930 тисяч гектарів.
Читайте також: Чорнобильські сільськогосподарські угіддя визнані придатними для ведення сільського господарства: дані нового дослідження
Нагадаємо, у Чорнобильському заповіднику з’явились гібриди коней Пржевальського.