Це добірка легендарних локацій у Києві.
Як повідомляється, у Києві є чимало садиб і будинків, які варто побачити. Серед них є настількі унікальні, що викликають захоплення у тисяч людей.
Будинок з химерами. На вулиці Банковій, 10 стоїть одна з найкрасивіших і найдивніших будівель у Києві. Будинок побудував Владислав Городецький у 1901 – 1903 роках для своєї родини і під здачу орендарям. Свою назву будинок отримав через скульптури диких тварин на даху – левів, жирафів, антилоп тощо. Городецький у той час мріяв поїхати в Африку на сафарі, а тому попросив митця Еліо Саля зобразити будинок у формі африканської гори.

Прибутковий будинок Сироткіна. У районі Золотих воріт, на вулиці Прорізна 24/39 розташований будинок, який є пам’яткою архітектури. Будівництво цього розкішного маєтку розпочалося у 1900 році. У той час власником будинку був Павло Григорович-Барський. Йому не вистачало грошей на таке масштабне будівництво, то ж він взяв у борг в Олександра Сироткіна, а згодом взагалі продав йому маєток на аукціоні. Саме Сироткін завершив будівництво цієї еклектичної будівлі з елементами бароко і раннього модерну.

Ляльковий театр у Києві – це дивовижна триповерхова будівля, яка нагадує казковий замок зі шпилями. Його створили у 1927 році за ініціативи артистів Олександра Соломарського та Надії Дєєвої. Територію навколо театру також оформили у казкову стилі – фонтани, скульптури, вежі. У цьому місці запросто можна відчути себе принцесою з казки.
Розташований театр на вулиці Грушевського, 1А.

Будинок Підгорського нагадує середньовічний замок.Червону будівлю на вулиці Ярославів Вал, 1 можна помітити здалеку завдяки її унікальним вежам. Його дизайн дуже незвичний – червоні ворота, демони з ліпнини. Крім того, будинок дуже вузький, але це через те, що сусідні будинки вже були побудовані, то ж його просто намагалися втиснути між ними.

На вулиці Шовковій, 10 є ще одна казкова локація – Будинок німецького барона Іскюль-Гільденбранда або, як його ще називають через колір фасаду – “Пряничний дім”. Ця будівля зумисне перенавантажена архітектурними елементами – власник хотів, щоб вона нагадувала казковий дім, а не величний замок.
На жаль, “Пряничний дім” горів під час Другої світової війни, а у повоєнні роки продовжував руйнуватися. Через це готичні шпилі були зруйновані. На щастя, на початку нульових будинок відновили.

До слова, до Дня Києва пройдуть 13 безоплатних екскурсій улюбленим містом: програма і як потрапити.