Сімейний патронат — це тимчасове влаштування дитини, сім’я якої опинилась у кризі.
Як пояснили в UNICEF Ukraine, в такому випадку дитина потрапляє не в інституційний заклад, а у турботливу патронатну сім’ю, поки соціальні служби допомагають батькам впоратися з труднощами або на час пошуку нової родини.
Нині патронатні родини в Україні піклуються про майже 1000 дітей. Лідерами за кількістю новостворених сімей протягом року є Хмельницька, Чернігівська, Черкаська, Житомирська та Дніпропетровська області.
На Хмельниччині побував голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, який почув розповіді патронатних вихователів, а також поспілкувався з родиною, яку вдалося зберегти завдяки послузі патронату.

«Кожна дитина має право зростати в турботливому родинному середовищі, і ми маємо зробити усе можливе, аби це стало реальністю, — каже Мунір Мамедзаде. — Патронатні сім’ї виконують надзвичайно важливу роль, забезпечуючи дітям любов і піклування у найскладніші моменти в їхньому житті. Маючи цю рятівну підтримку, діти можуть продовжувати навчатися, розвиватися і відчувати радощі дитинства. Розширення такої підтримки і варіантів допомоги вразливим дітям, особливо під час війни, є критично необхідним»
На сьогодні послуга патронату є у 296 громадах. У 119 з них вона з’явилася вперше — саме після старту проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».

Із січня 2024 по квітень 2025 року: 42,6% дітей після патронату повернулися до своїх біологічних батьків; 44% були влаштовані в сімейні форми виховання.
До слова, Уряд планує підняти рівень народжуваності, обіцяючи жінкам допологову підтримку та одноразові 50 тис.