Фестиваль проходитиме з 22 по 25 травня під гаслом «Київ крізь віки».
Фестиваль фільмів до дня Києва організовано спільно Довженко-Центром і Кінотеатром «Жовтень».
Це щорічний кінофестиваль, присвячений Дню Києва, покликаний поєднувати кіномистецтво з міською ідентичністю, реактуалізувати культові українські фільми та показати стрічки, які через різні обставини все ще маловідомі сучасному глядачу.
Основна тема цьогорічного КИЇВКІНОФЕСТУ – «Київ крізь віки». Через класичні та сучасні фільми глядачі зможуть побачити, як змінювався образ Києва на екрані крізь віки: від середньовіччя до революційних 1920-х та від буремних 1990-х до Революції гідності.
22 травня
«Дика любов» (1993) Вілена Новака.
Відкриття ключовою репрем’єрою цьогорічної програми. Заново відсканована спеціально для КИЇВКІНОФЕСТУ мелодраматична історія кохання на тлі столиці в перші роки незалежності – часи вільного ринку, свободи від будь-якої цензури, відкритих кордонів, оголеного тіла, корпоративних піонерів. Фільм представить кінознавець та керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру Станіслав Битюцький.
23 травня
«Легенда про княгиню Ольгу» (1984) Юрія Іллєнка.
Зануримося в далеке епічне минуле середньовічного Києва. Передсмертні спогади Володимира Великого у виконанні Івана Миколайчука про свою матір-княгиню і головні події Русі часів його життя. Фільм представить кінознавиця Довженко-Центру Яна Дудко.
24 травня
«Людина з кіноапаратом» (1927) Дзиги Вертова.
Один із головних маніфестів світового кіноавангарду. Тут Вертов із командою створює ідеальний утопічний образ міста, значною мірою складений з унікальної київської хроніки 1920-х. Фільм представить кінознавиця та керівниця Кіноархіву Довженко-Центру Альона Пензій.
24 травня
«Руда фея» (1987) Володимира Коваленка. Лірична історія дитячого бунту хлопчика, якого проти його бажання забрали до міста. Вороже несприйняття Києва, сум за друзями і ручною лосицею у багатошаровій, але несправедливо забутій стрічці. Фільм представить Станіслав Битюцький.
25 травня
«Ніагара» (1992) Олександра Візира — історія незалежної «жінки, яка ні з ким не бажає знайомитися, але до неї постійно липнуть». За позірною легкістю і розважальністю жанрового кіно можна побачити критику патріархального світу з елементами пізньомуратівського абсурду і феллінівського трагікомізму. Фільм представить Станіслав Битюцький.
25 травня
«Стрімголов» (2017) Марини Степанської.
Історія ірраціонального кохання двох маленьких людей під час великих змін в країні. Фільм представлять режисерка Марина Степанська та креативна директорка Довженко-Центру Олена Гончарук.
Квитки і розклад показів на сайті кінотеатру