Колишній лікеро-горілчаний завод на Кудрявській чекає нове життя, проєктом реставрації опікується англієць

У наступні два-три роки бізнес планує почати ревіталізацію колишнього лікеро-горілчаного заводу на Кудрявській, 16А, де зараз функціонує культурний простір, та будівництво нової частини.

Про це в інтервʼю LIGA.net розповів СЕО групи Ковальська Сергій Пилипенко.

За його словами, будівля, яка є памʼяткою архітектури, знаходиться в дуже поганому стані. При цьому відсутність консервації обʼєкта Пилипенко пояснив критичним станом через відсутній дах.

Пилипенко також нагадав, що будь-які роботи над памʼяткою можливі лише проходження кількох етапів погодження і отримання відповідних дозволів. Ковальська почала з розробки проєкту реставраційних робіт. Наразі триває дозвільно-погоджувальна процедура, необхідна для їх початку, та регулярний моніторинг технічного стану пам’ятки.

Пилипенко повідомив, що це не буде житловий комплекс, а сам проєкт суперечить економіці – він не є бізнесом, це радше меценатство. Так збережеться культура та громадська функція, а також у планах — галереї, ресторани, місця для подій і заходів.

“…У 2024 році знайшли спільне бачення зі студією (британського архітектора) Девіда Чіперфілда, який особисто опікується проєктом Кудрявки”, — повідомив Пилипенко. —  Поки триває оформлення дозволів, фіналізація концепцій, проводяться археологічні дослідження — простір живе як є. Як тільки будемо готові до реставрації й будівництва нової частини, обов’язково зробимо публічне оголошення… Найімовірніше — це перспектива наступних двох-трьох років».

До слова, у відкритих джерелах повідомляють, що завод був відкритий ще 1896 року. До Першої світової війни на ньому успішно виготовляли спиртне, однак після війни тривалий час не працював через суворий сухий закон. Напередодні Другої світової відновив роботу, а під час воєнних дій на заводі виготовляли “коктейлі Молотова”.

Спроєктував будівлю архітектор Володимир Безсмертний, який також є автором Будинку з котами та Будинку з ірисами у Києві. Завод побудований у стилі модерн – це асиметричне проєктування та рясне декорування фасаду.