Національний будинок музики підготував різноманітні концертні програми на травень, які пройдуть у найкрасивіших локаціях Києва. У програмі — музика до Дня матері, камерні інтерпретації великих симфоній, поєднання давньої музики з сучасністю, світові прем’єри молодих композиторів і українське бароко в Національному музеї історії України.
Про це повідомляє “Комерсант Український”.
O Sole Mio. До Дня матері

Напередодні Дня матері звучатимуть сонячні пісні, що наповнені теплом і морським бризом, — ідеальний подарунок для найдорожчих. Вечір доповнять чуттєві українські романси, присвячені матерям, та інструментальні мініатюри, що подарують весняний настрій. Прогулянка квітучим Києвом із мамою та музика в затишних залах Національного музею «Київська картинна галерея» стане чудовим весняним сюрпризом.
- Коли: 10 травня, 18:00.
- Де: Національний музей «Київська картинна галерея».
Відлуння епох

Бароко — одна з найвпливовіших епох у музиці, що подарувала нові жанри, форми та вдосконалення інструментів. Твори XVII–XVIII століть вражають чуттєвістю, легкістю й віртуозністю, надихаючи композиторів наступних поколінь. Сучасні автори через барокові форми передають свою епоху, створюючи нове звучання у знайомих рамках.
- Коли: 18 травня, 18:00.
- Де: Андріївська церква.
Давня музика в музеях. Історія

У рамках циклу концертів Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble у Національному музеї історії України прозвучить українська музика XVII–XIX століть. Програма покаже, як розвивалася музика часів козаччини — від кантів до творів Максима Березовського та Дмитра Бортнянського, відображаючи історію української культури у світовому контексті.
Коли: 24 травня, 16:00
Де: Національний музей історії України
Шуберт і Малер

Франц Шуберт і Ґустав Малер представляють різні періоди європейського романтизму. Шуберт відійшов від класицизму, звернувшись до емоцій і внутрішнього світу людини через камерні твори, тоді як масштабні симфонії Малера, зокрема «Симфонія тисячі», стали містком до модернізму ХХ століття. Камерний ансамбль «Київ» виконає інструментальні твори, натхненні вокальними композиціями цих авторів, дозволяючи простежити, як пісні трансформувалися у масштабніші форми.
Коли: 30 травня, 18:00
Де: «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська»
Інші концерти у травні:
- 9 травня, 18:00 — «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» — «Шлях додому. До Дня Європи»
- 11 травня, 17:00 — Київська опера (Межигірська, 2) — «Симфонія для трьох»
- 16 травня, 18:00 — «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» — «Майстерня гарного настрою: лірика та грайливість»
- 31 травня, 19:00 — Національна філармонія України — «Кончертанте»
