«Ми готові починати перемир’я: із 7-го — 30 днів». Ключові заяви Зеленського під час зустрічі з журналістами

Сьогодні, 3 травня, президент України Володимир Зеленський поспілкувався з журналістами та зробив низку заяв, що стосувалися війни, переговорів із Росією, міжнародної підтримки та стратегії України.

Спілкування проходило у форматі відповідей на запитання, що дозволило Зеленському прокоментувати актуальні теми, пов’язані з війною та міжнародною політикою.

“ВК” зібрав ключові заяви глави держави.

Зеленський відкинув ініціативу російського диктатора володимира путіна щодо триденного припинення вогню на 7–9 травня, назвавши її “театральною постановкою” для створення ілюзії виходу Росії з ізоляції. Натомість він наполіг на припиненні вогню щонайменше на 30 днів відповідно до стратегії, запропонованої США.

«Ми готові починати перемир’я з 1-го, з 3-го, з 5-го… Якщо йому потрібна дата 7-ме — нам усе одно. Із 7-го — 30 днів”, – наголосив Володимир Зеленський.

Моніторинг припинення вогню: у разі досягнення домовленості про 30-денне перемир’я Зеленський наголосив на необхідності забезпечити міжнародний моніторинг дотримання умов, щоб гарантувати виконання угоди.

Небезпека ізоляції України в переговорах: президент зазначив, що деякі країни прагнуть залишити Україну сам на сам із Росією після припинення вогню, що може послабити позицію України на переговорах. Він закликав до міжнародної підтримки, щоб уникнути такого сценарію.

Безпека світових лідерів у Москві: Зеленський заявив, що Україна не може гарантувати безпеку світовим лідерам, які планують відвідати Москву 9 травня для участі в заходах, пов’язаних із російським “Днем перемоги”.

Відсутність гарантій для Путіна: у контексті переговорів Зеленський підкреслив, що жодних особистих гарантій для путіна не буде, наголошуючи на жорсткій позиції України щодо відповідальності рф.

Угода про корисні копалини: президент України вважає її вигідною для обох сторін. Він також впевнений, що Верховна Рада ратифікує документ. Видобуті в Україні копалини передаватимуться США без мита. З іншого боку, оскільки Україна не хоче бути країною сировини, то «це дає нам можливість не продавати кудись, а вкладати тут».

Зустріч з Трампом у Ватикані: президент Зеленський тет-а-тет говорив із президентом США Трампом про підписання угоди про копалини, санкційні пакети проти Росії та системи ППО.

«З президентом Трампом, я вважаю, у нас була найкраща розмова з усіх, що були до цього. Може вона була найкоротша, але найпредметніша. При всій повазі до наших команд, але формат тет-а-тет, на мій погляд, спрацював. У нас була правильна атмосфера самої розмови», — поділився він.

Співпраця зі США та закінчення війни: президент висловив сподівання на продуктивну співпрацю зі Сполученими Штатами, зокрема щодо реалізації стратегії, яка може сприяти припиненню війни.

Читайте також: Зеленський віч-на-віч зустрівся з Трампом у Ватикані

Нагадаємо, за інформацією іноземних ЗМІ, у Білому домі не визначилися з подальшими діями щодо Росії після угоди з Україною щодо рідкоземельних металів.