На аукціоні з продажу санкційного майна найбільшим попитом користувалася конфіскована квартира Сальдо в Одесі

Понад 2 млрд грн в дохід держави — результат першого року онлайн-аукціонів з продажу санкційного майна в системі Прозорро.Продажі

Про це розповіли у Фонді державного майна України.

Санкційне майно, яке належало представникам країни-агресора чи зрадникам Фонд реалізує на аукціоні. Ці об’єкти отримали реальні гроші, які спрямували до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

За рік було проведено 6 онлайн-аукціонів з продажу санкційного майна в системі Prozorro.Продажі на суму понад 2 млрд грн. Вартість активів за підсумками торгів зросла майже вдвічі.

Реалізовані за рік лоти:

  • квартира та каменеобробне підприємство «Каштан» колаборанта Володимира Сальдо;
  • квартира та агрокомпанія «Інвестагро» російського олігарха Михайла Шелкова;
  • завод з виробництва упаковки «ПентоПак» російсько-грецького олігарха Івана Саввіді;
  • газобетонний завод «Аерок» російського олігарха Андрія Молчанова.

Найдорожчим проданим через онлайн-аукціон активом став “Аерок”: за нього переможець сплатив майже 1,9 млрд грн. Водночас найбільшим попитом користувалася конфіскована квартира Сальдо в Одесі: за неї змагалося 9 учасників.

“Понад 2 мільярди гривень, які держава вже отримала від продажу санкційного майна — це приклад того, як інструменти санкційної політики працюють на економіку. Через прозорі аукціони ми не лише наповнюємо бюджет, а й створюємо можливості для чесного бізнесу інвестувати у відбудову та розвиток”, — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Відомо, конкурс на управління  ТРЦ «Гулівер» триває: АМКУ відхилив нові скарги.