На Київщині відкрили найбільший в Україні центр реабілітації військових

Заклад з’явився на базі однієї з ключових установ Міністерства оборони.

Як повідомляється, після масштабної реконструкції там створили п’ятиповерховий інноваційний простір із 104 ліжко-місцями для військових, які проходять реабілітацію після поранень.

Це вже 18-й центр у національній мережі RECOVERY. Щороку тут зможуть отримувати безоплатну фізичну реабілітацію понад 2000 захисників і захисниць, які постраждали внаслідок російської агресії.

Перші два поверхи відведені під лікувально-реабілітаційну зону. Тут працюють кабінети фізіо- та ерготерапії, масажу, ударно-хвильової терапії, а також спеціальні зали для занять з використанням віртуальної реальності.

Центр обладнано апаратами, які допомагають пацієнтам з найрізноманітнішими порушеннями рухових функцій — від мінно-вибухових до вогнепальних травм.

Три верхні поверхи — це палатний стаціонар на 104 місця у 33 палатах (одно-, дво- та чотиримісні). У кожній палаті — функціональні ліжка з електроприводами, меблі та інклюзивні санвузли з душем, адаптовані для людей на кріслах колісних. За пацієнтами цілодобово наглядають медсестри — для цього створено три пости.

Також у центрі є кабінети групової терапії, маніпуляційні, кімнати для персоналу та навчальні простори для мультидисциплінарних команд.У новому центрі на Київщині облаштували безбар’єрний простір: широкі двері, відсутність порогів, протиковзне покриття, зручні санвузли для людей, які користуються кріслами колісними.

Усі центри RECOVERY створюються коштом приватних донорів, але на базі державних або муніципальних медичних закладів. Сьогодні 15 центрів працюють у цивільних лікарнях, ще 3 — у підпорядкуванні силових структур: МВС, Державної прикордонної служби й тепер — Міністерства оборони.

Національна мережа реабілітаційних центрів RECOVERY заснована Віктором та Оленою Пінчуками.