На міські маршрути вийшли нові тролейбуси та автобуси

Київ отримав першу партію з восьми сучасних тролейбусів, а також останню партію з п’яти автобусів, закуплених у межах міжнародного проєкту оновлення громадського транспорту.

Як розповів мер Києва Віталій Кличко, сьогодні вони вони вже вийшли на маршрути.

За його словами, перші вісім тролейбусів придбали відповідно до договору між КП «Київпастранс» та ТОВ «Політехносервіс». Загалом місто має отримати 16 таких машин. Ще вісім тролейбусів очікують до кінця липня.

Крім того, на маршрути вийшли п’ять нових автобусів турецького виробництва. Вони стали завершальною партією із 85 автобусів, закуплених у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». На реалізацію проєкту було залучено кредитні кошти ЄІБ у розмірі 18,5 млн євро.

Новий транспорт має довжину 12 метрів і повністю пристосований для перевезення людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Автобуси та тролейбуси обладнані пандусами, інформаційними табло, системами кондиціонування та опалення, камерами відеоспостереження, системами озвучення зупинок, енергоощадним LED-освітленням і тонованим склом.

Читайте також: У Польщі повністю зібрали кошти на автобуси для Вінниці після скандалу з вулицею Бандери

Нагадаємо, нещодавно столична влада запропонувала до обговорення нові тарифи для проїзду у громадському транспорті, які планують запровадити з 15 липня 2026 року після завершення регуляторних процедур. Згідно з ними, вартість разової поїздки зросте до 30 грн. Також за запроваджується безлімітний місячний проїзний вартістю 4875 грн та 90-хвилинний пересадковий квиток вартістю 60 грн.