Один з найважчих випадків лікування нейропатичного болю зафіксовано у “Феофанії”

Історія загоєння поранень та лікування болю тягнеться ще з листопада 2024 року.

Пацієнт, один з наших захисників, з важким ушкодженням сідничного нерва в субглютеальній ділянці та малогомілкового нерва в області голівки малогомілкової кістки. Окрім проблеми з пошкодженням кінцівок було ще важке поранення промежини та кишківника, розповів Strokan Andrii.

Історія загоєння поранень та лікування болю тягнеться ще з листопада 2024 року. На даний момент у пацієнта залишилась функціонуюча кінцева стома товстого кишківника (його восени ще чекає реконструетивна операція).

Лікарі використовували все, що мали в арсеналі:

  • класичну регіонарну анестезію (з катетерами також) в гострому періоді травми
  • блокади симпатичних сплетень
  • імпульсну радіочастотну модуляцію сідничного і малогомілкового нерва
  • хірурчічний (відкритий) невроліз сідничного нерва
  • малоінвазивний невроліз обох нервів за допомогою PRP (плазма, збагачена тромбоцитами)
  • ботулінотерапію
  • фармакотерапію нейропатичного болю

Всі ці методики дозволили досягти зменшення больового синдрому з 8 до 4-5 балів за ВАШ. Проте цей надокучливий і постійний біль не давав пацієнту змогу нормально реабілітовуватись і повертатись до нормального життя.

На минулому тижні лікарі “Феофанії” застосували останню опцію в лікуванні болю для даного пацієнта – встановили високочастотний стимулятор спинного мозку (High Frequency Spinal Cord Stimulator). Перший SCS компанії Nevro, який встановлений в Україні, абсолютно безкоштовно для пацієнта.

Особливістю даної системи є те, що електроди встановлюють в задній епідуральний простір на нижньогрудному відділі хребта. Це зменшує ризик зміщення електродів, а висока частота стимуляції (10kHz) забезпечує виключення у пацієнта больової імпульсації без відчуття оніміння чи інших парестезій в нижніх кінцівках.

Як результат – вже тиждень наш пацієнт без болю.