Петиція проти будівництво 80-метрового хмарочоса на Печерську набрала голоси

Петиція до міської влади із закликом зупинити будівництво висотки на вул. Князів Острозьких, 43/11  у Печерському районі Києва набрала необхідні для розгляду 6 тисяч підписів.

Про свідчить статистика під зверненням на сайті Київради.

За словами автора звернення, київського пам’яткоохоронця Дмитра Перова, на ділянці вже розпочали підготовчі роботи до будівництва 25-поверхового будинку висотою близько 80 метрів.

Він звертає увагу, що територія розташована в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Києво-Печерської лаври, де діють обмеження щодо нового будівництва та висотності забудови.

У тексті петиції зазначається, що реалізація проєкту може негативно вплинути на історичний ландшафт столиці, зокрема частково закрити панораму Лаври, а також створити додаткове навантаження на транспортну та інженерну інфраструктуру району.

Міську владу закликають зупинити будівельні роботи, через суд домогтися скасування виданих містобудівних умов та обмежень, а також надати будівлі училища, що розташована на ділянці, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Читайте також: Верховний суд дав зелене світло будівництву ЖК H2O на Осокорках

Нагадаємо, у КМДА заявляли, що місто не погоджувало будівництво 80-поверхівки. Більш того, профільний департамент подавав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яким було скасовано частину встановлених містом містобудівних обмежень для забудови на вул. Князів Острозьких, 43/11, літ. «А». Ця апеляційна скарга залишилась без задоволення.