Перші місяці 2025 року стали успішним для найбагатших російських мільярдерів. Їхній сукупний статок за цей час збільшився майже на $15 млрд, досягнувши $305 млрд.
Такі дані наводяться в оновленому рейтингу Bloomberg Billionaires Index (BBI).
Найбільше на початку року заробив володар структурами у галузях металургії, гірничого видобутку, телекомунікацій та технологій, засновник холдингу USM («Металоінвест», Удоканська мідь, «Мегафон») Алішер Усманов. Його статки зросли на $3,6 млрд, склавши $16,9 млрд. З таким обсягом активів він займає 129-й рядок у рейтингу найбагатших людей планети.
Статки співзасновника «Єврохіму» та СУЕК Андрія Мельниченка виросли за цей час до $22,7 млрд (+$2,5 млрд), він став 88-м у рейтингу.

Третє місце із приросту розміру активів серед росіян посів сенатор від Дагестану Сулейман Керімов. Він за перші місяці 2025 року розбагатів на $2,45 млрд, розташувавшись на 311 позиції рейтингу.

Володимир Потанін, найбільший акціонер «Норнікеля» та президент холдингу «Інтеррос», який має найбільший статок серед російських мільярдерів, згідно з BBI, наростив статки на $2,2 млрд, посівши 57 місце рейтингу.
Серед мільярдерів із Росії є й ті, чий стан знизився. Усього таких четверо. Найбільший «невдаха» за перші місяці року — голова ради директорів НЛМК Володимир Лісін, яка втратила $2,3 млрд (загалом йому належить $23,5 млрд). Слідом йдуть один із ключових акціонерів «Новатека» та «Сібура», наближений до Володимира Путіна олігарх Геннадій Тимченко, який став біднішим на $1,57 млрд ($9,4 млрд); співзасновник “Альфа-Груп” Михайло Фрідман, який втратив $1,45 млрд ($13,3 млрд), і голови правління “Новатека” Леонід Міхельсон, чий статок зменшився на $1,3 млрд ($21 млрд).
Загалом у рейтингу BBI — 22 російські мільярдери, у тому числі засновник месенджера Telegram Павло Дуров. Його статки оцінюються в $12,6 млрд (зростання з початку року на $1,6 млрд).