Кіберфахівці Служби безпеки України та Федерального бюро розслідувань викрили російські спецслужби на систематичних кібератаках на месенджери посадовців, військовослужбовців, політиків та активістів з України, Європи і США.
Як повідомили в СБУ, метою цих «зламів» було отримання доступу до чутливої інформації, якою обмінювалися користувачі, а також викрадення їхніх персональних даних.
Фахівці поінформували, що для подібних кібератак російські хакери використовують різноманітні інструменти та методи.
Наприклад, для виманювання паролів до акаунта ворог найчастіше використовує СМС-розсилку від імені «команд підтримки». Такі дії маскуються під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять у ранкові години, коли користувач є вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан.
В СБУ наголосили, що російські спецслужби та пов’язані із ними хакери атакують не лише організації, посадовців чи публічних осіб, а й особисті акаунти українців.
Тому українців закликають дбати про власну кібербезпеку та дотримуватися базових правил кібергігієни:
– регулярно перевіряйте свої активні сесії в месенджері та завершуйте всі невідомі підключення;
– увімкніть двофакторну автентифікацію, використовуйте складний буквено-цифровий PIN-код;
– нікому не передавайте коди підтвердження, PIN-коди, паролі та ключі відновлення акаунта;
– не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих, їхній акаунт може бути уже зламаний;
– не відкривайте файли з невідомих або сумнівних чатів, особливо якщо вас просять зробити це з комп’ютера;
– не скануйте QR-коди, які надійшли від невідомих ботів чи користувачів: через них зловмисники можуть під’єднати свій пристрій до вашого акаунта.
У разі отримання підозрілих повідомлень у месенджери слід повідомити про це у Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ – [email protected].
Раніше «ВК» писав, що шахраї створили фейкову «Дію».


