Якщо ваше житло пошкодив або зруйнував ворог, ви можете подати заяву на компенсацію від держави. Обов’язкова умова: інформація про право власності на вашу квартиру чи дім має бути у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Як отримати підтримку, пояснює ЮрШтаб.
Компенсацію нараховують за житло, яке:
- Пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 року.
- Розташоване на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії (згідно з затвердженим Мінрозвитку переліком).
Наразі компенсацію надають:
- За пошкоджені об’єкти – для проведення ремонту (придбання будматеріалів або оплата робіт).
- За знищені об’єкти – шляхом видачі житлового сертифікату або грошової компенсації для відбудови на власній земельній ділянці.
Важливо:
Для квартир у багатоповерхівках компенсація можлива лише за умови, якщо місця загального користування (сходові клітини, ліфти, дахи тощо) не пошкоджені або відремонтовані.
Подати заявку на компенсацію можна:
- Онлайн через портал державних послуг «Дія».
- Особисто через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Особисто через нотаріуса.
Перелік необхідних документів тут
Які терміни розгляду заявки?
Після подання заявки відповідна комісія опрацьовує її впродовж 30 робочих днів та призначає дату огляду майна для встановлення суми компенсації.
Куди ще можна звернутись за компенсацією?
Подати заяву щодо компенсації за знищене або пошкоджене житлове нерухоме майно також можна до Міжнародного реєстру збитків, створеного Україною, ЄС та 42 країнами. Наразі триває приймання заяв, а розгляд та надання компенсації відбуватиметься в межах майбутнього компенсаційного механізму. Правила подання заяв до Реєстру та інші документи тут.