У Києві щороку 9 травня у Парку Слави з’являється бабця у пілотці із забороненою радянською зіркою й влаштовує виставу з правоохоронцями. Звати київську бабусю Галина Петрівна Савченко, і цьогоріч за російську пропаганду київські правоохоронці затримують її вже всьоме.
Щороку 9 травня Галина Петрівна “святкує день пабєди” в Києві. Сценарій її святкування один й той самий: вона у радянській військовій формі чи без форми, але завжди з пілоткою із забороненою червоною зіркою на голові, приходить покласти квіти до могили Невідомого солдата.


Поліцейські роблять зауваження бабусі щодо заборони пропаганди радянської символіки й просять зняти червоною зірку з пілотки.
Галина Петрівна починає відстоювати своє “право носити радянські символи” та влаштовує скандал із правоохоронцями.
Цього року вона погрожувала відправити поліцейських на фронт. А також зізналася, що у відділку поліції була уже шість разів, її завжди відпускають та перепрошують.
Традиційно бабцю відвезли до Печерського райвідділу, де склали протокол за носіння радянської символіки.

Чим відома київська бабця у пілотці
Киянка Галина Петрівна прославилася у столиці своєю любов’ю до “рускава міра”. Зазвичай вона представляється, як лейтенант Савченко Галина Петрівна, учасницею організації “Союз радянських офіцерів”.



З 2018 року пенсіонерка занесена до бази Центру досліджень ознак злочинів “Миротворець” за антиукраїнську пропаганду та участь в антидержавних акціях.

Галина Савченко бреше про свої медалі: каже, що це ювілейні відзнаки. Однак її нагрудники не є медалями, а радше сувенірами на честь народження диктатора Сталіна.
Крім того, її статус ветеранки – це чергова брехня. Вона народилася приблизно в 1949-1950 роках, який точно з цих років поки невідомо. Втім однозначно – народилася вона вже після завершення Другої світової війни у 1945 році.
Такі щорічні шоу Галина Петрівна влаштовує для поширення думки, що українці не тільки не поважають пам’ять про перемогу над нацизмом, але й не визнають внеску тих, хто воював – арештовують її – “ветеранку Другої світової війни”.

А що там на Росії?
Тим часом російські медіа поширювали інформацію, що 9 травня у Києві поліція зупинила, а згодом склала протокол на пенсіонерку Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою Другої світової війни. Насправді жінка не є ветеранкою, а протокол склали за носіння радянської символіки.
За бабцю і всіх прихильників “рускава міра” вступився МЗС РФ. Там закликали “не сдаваца тєх, кто винуждєн атмечать день пабєди за закритимі ставнямі”.
Важливо
Україна залишила у далекому минулому святкування 9 травня і відзначає завершення Другої світової війни з рештою прогресивного світу 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом 8 травня. Попри це, деякі прихильники “рускава міра” продовжують свядкувати 9 травня.
Також в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів: до неї належать герби, прапори СРСР, УРСР, інших комуністичних країн, серп і молот, в тому числі у поєднанні з п’ятикутною зіркою, гімни СРСР або радянських республік, будь-яка символіка комуністичної партії, пам’ятки із зображенням партійних та радянських керівників, комуністичні гасла і цитати.
Їх використання передбачає:
- адміністративну відповідальність – стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення;
- кримінальну відповідальність – стаття 436 -1 Кримінального кодексу України: виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.