У 2021 році Міністерство молоді та спорту офіційно оголосило про початок реконструкції стадіону «Атлет» проте досі на об’єкті не провели майже ніяких робіт. Спортивний актив міста підготував відкритий лист, в якому вимагає привести у належний стан стадіон, де тренуються жителі столиці, а також закликає відкрити для відвідувачів НСК “Олімпійський” – на той час, поки на “Атлеті”, розташованому поруч, не завершать реконструкцію.
Відкритий лист опублікувала олімпійська чемпіонка Ірина Ліщинська.

Стадіон «Атлет»: коли мовчати — це зрада! У 2021 році Міністерство молоді та спорту України офіційно оголосило про початок реконструкції стадіону «Атлет». Роботи стартували 27 квітня 2021 року з орієнтовним терміном завершення — до 1 жовтня 2021 року. Первинна заявлена вартість робіт — 130 млн грн, згодом — близько 150 млн грн за курсом долару 25.
Сума здавалася абсурдною навіть тоді. Привіт тим «мамкіним бізнесменам», які звикли закладати завищені кошториси — ми всі розуміємо, навіщо.
Зазначається, що на гроші, передбачені на ремонт “Атлета”, можна було відремонтувати 2 стадіони. Проте навіть на одному об’єкті роботи катма – там лише поклали асфальтне покриття. Поруч з яким – занедбане поле посередині.
Варто нагадати, що стадіон має стратегічне значення відповідно до вимог World Athletics, саме він повинен бути розминковим стадіоном до НСК «Олімпійський».
Це необхідна умова для проведення як міжнародних змагань, так і Чемпіонатів України. І якщо в Україні немає сертифікованого стадіону — міністерство зобов’язане провести національні чемпіонати за кордоном за державний кошт. Уявіть масштаб логістики, бюджет і тисячі спортсменів
У заяві, яку поширила Ірина Ліщинська, згадується, що “Атлет” – локація для тренувань дітей, ветеранів, тренерів, аматорів, які потребують безпечного і доступного простору для занять у тилу.
Додатково, вже після початку реконструкції, окремі ділки намагались захопити територію стадіону і поставити тенісні корти. Без дозволу, без логіки, без сорому. Лише публічність і тиск спортивної спільноти зупинили цю історію — корти демонтували.
Та повноцінної легкоатлетичної інфраструктури досі немає. Асфальтні доріжки відкрили “для вигляду” — без роздягалень, туалету, покриття, без жодних умов
Зі своєї сторони, Федерація легкої атлетики України/Ukrainian Athletics Federation домовилася з європейськими партнерами про 70% знижки на синтетичне покриття та роботи. Частина суми буде реалізована у вигляді рекламного контракту — без додаткових витрат для держави.
Це унікальна пропозиція, особливо під час війни. І що ж на це відповіло Міністерство молоді та спорту? Ігнор. «Грошей нема — шукайте самі».
Пробачте, але це вже не працює. У серпні в міністерстві відбудеться перерозподіл коштів спортивної лотереї. Ресурси є. Є й конкретна пропозиція. Є й суспільний запит. Немає лише вашої волі чи бажання. Це для вас не дуже й важливо.
Пане Міністре Матвій Бідний, намагання бути “для всіх хорошим” — це не стратегія. Це слабкість. Міністерство має брати відповідальність. Аргументувати потреби спорту, діяти на рівні державної політики, в умовах війни — тим більше.
Якщо ж нинішнє керівництво міністерства не скористається 70% знижкою та готовою міжнародною підтримкою, закономірно постає питання: Може, міністерство просто чекає іншої нагоди — «вигіднішої», щоб повернутися до проєкту на 150 мільйонів і “освоїти” бюджет з нуля?
Ліщинська зазначає, що заняття спортом — це превентивна медицина, зниження навантаження на медичну та психологічну систему, реабілітація військових, профілактика вигорання, тривожності, посттравматичних станів, збереження людського потенціалу. А без спортивної інфраструктури — не буде ні спорту, ні здоров’я, ні мотивації залишатись у країні.
А час іде, діти виростають без можливості тренуватись, ветерани повертаються з фронту без місця для реабілітації, спортсмени — без умов для підготовки та й вцілому все суспільство без місця для занять здоровим способом життя.
А потім — не трубіть на кожному кроці, що молодь виїжджає, що діти не мають чим займатися, що підлітки сидять по чатах у Telegram і шукають «пригод». Бо коли в місті немає стадіонів, секцій, тренерів і середовища — з’являються інші середовища
Також спортсменка і тренер наводить ще один факт: НСК «Олімпійський» реконструювали під час війни за 70 мільйонів. Гроші знайшлися інічого не завадило. Обладнання закупили. Але стадіон — закритий. Тому звертається до профільного міністра Матвія Бідного:
То, може, варто відкрити його для тренувань, поки буде тривати реконструкція «Атлета»? Це — конкретна дія…
Ми, спортивна, професійна та аматорська спільнота, тренери, батьки, активісти, ветерани, — вимагаємо дій. Не звітів. Не мовчання. А відповідальності. Бо те, що залишиться після цієї вашої каденції — визначить не лише вашу репутацію
Спортивна, професійна та аматорська спільнота, тренери, батьки, активісти, ветерани вимагають:
- Відкритої позиції Міністерства щодо проєкту реконструкції стадіону “Атлет”.
- Завершення реконструкції легкоатлетиних доріжок та секторів у 2025 році з використанням чинної пропозиції ФЛАУ.
- Публічного пояснення, чому ця пропозиція ігнорується.
- Відкриття доступу до НСК «Олімпійський» на час реконструкції «Атлета».
- Спрямування частини коштів спортивної лотереї на завершення реконструкції стадіона “Атлет”