Суд остаточно повернув Києву землю у межах Музею видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького – це унікальний комплекс меморіальних будинків у Києві, де наприкінці XIX-на початку ХХ століть проживали родини українських митців.

Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.

Велика Палата Верховного Суду України ухвалила рішення, яким поставила крапку в багаторічній боротьбі за збереження історичного середовища в центрі столиці. Суд остаточно повернув територіальній громаді міста Києва земельну ділянку за адресою вул. Жилянська, 96-А — у межах Музею видатних діячів української культури, присвяченого Лесі Українці, Миколі Лисенку, Панасу Саксаганському та Михайлу Старицькому.

Цим рішенням завершено майже двадцятирічну судову епопею довкола спроб забудови цієї історично цінної території. На землі поруч з Музеєм хотіли звести 16-поверхівку.

Суд підтримав позицію Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, яке раніше відмовило у погодженні проєктної документації, оскільки забудова несла пряму загрозу для прилеглих пам’яток історії та культури й суперечила чинному законодавству у сфері охорони культурної спадщини.

Довідково: У затишному куточку Києва на початку минулого століття оселилися поруч родини Лесі Українки, Миколи Лисенка та Михайла Старицького. Згодом поряд замешкав Панас Саксаганський, а Іван Франко заходив у гості, коли приїздив до нашого міста.

Відтоді, як склалося це дивовижне сусідство митців, цей куточок Києва справді став унікальним центром українського духовного буття, а сучасники почали називати його Українським Парнасом.

Сьогодні Музей видатних діячів – це комплекс меморіальних будинків видатних діячів, які розповідають про життя, творчість та громадську діяльність відомих українців: родин Косачів, Старицьких, Лисенків, Франків та Тобілевичів.

Нагадаємо, приватне товариство подало позов до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, вимагаючи дозволу на земляні роботи в охоронній зоні музею. Свої вимоги обґрунтувало погодженням за принципом мовчазної згоди проєктної документації на будівництво там офісно-житлового та готельного комплексів із паркінгом.