У Франції через екстремальну спеку зупинили два ядерні реактори

У Франції через екстремальну спеку енергетики зупинили два ядерні реактори. Причиною стало перегрівання річкової води, яку атомні електростанції використовують для охолодження. Про це повідомляє AFP.

Французький енергетичний оператор EDF повідомив про зупинку реакторів на станціях Ножан-сюр-Сен, що розташована на річці Сена, та Буже на Роні поблизу Ліона.

АЕС забирають воду з річок для охолодження реакторів, після чого повертають її назад уже теплішою. Під час сильної спеки температура води в річках зростає, і додаткове нагрівання може призвести до перевищення дозволених екологічних норм.

Читайте також: Зеленський заявив, що Білорусь добудовує біля кордону з Україною дороги й бази військового призначення

Через це оператори змушені тимчасово зупиняти або обмежувати роботу реакторів, щоб не допустити перегрівання водойм і порушення температурних лімітів.

Франція значною мірою залежить від атомної енергетики, тому аномальна спека може створювати додатковий тиск на енергосистему країни, особливо в періоди підвищеного попиту на електроенергію.