У День Конституції України у Києво-Печерській лаврі встановили погруддя одного з найвидатніших українських гетьманів, державників і меценатів Івана Мазепи.
«Україна завжди берегтиме свою історію. Берегтиме й захищатиме пам’ять про тих, хто творив нашу державу, відстоював її свободу та працював заради її майбутнього», – заявив з нагоди відкриття монумента президент Володимир Зеленський.
Він відзначив, що саме за опіки Івана Мазепи Києво-Печерська лавра набула свого величного вигляду – були зведені мури і фортифікації, оновлені храми, а також розвивалися друкарня та книгодрукування.
«Його внесок назавжди став частиною історії цієї святині. Сьогодні вшановуємо велику історичну постать і повертаємо історичну справедливість. Бо народ, який шанує власну історію, завжди зберігає незалежність і свою державу», – наголосив глава країни.
Нагадаємо, за часів правління Мазепи Києво-Печерська лавра отримала колосальну фінансову підтримку. Коштом гетьмана було збудовано Церкву Всіх Святих, споруджено фортифікаційні мури навколо монастиря, башти та відреставровано Успенський собор, який, до речі, нещодавно був пошкоджений внаслідок російської атаки.


