Ідея зберегти цей шинок з’явилася ще 55 років тому — і сьогодні вона стала реальністю
Про це повідомили у Національному музеї народної архітектури та побуту України.
Мова йде про відкриття відновленого Шинку із села Бабанка в експозиції «Середня Наддніпрянщина». Відтепер він — частина постійної експозиції музею і щодня розповідатиме про традиції, побут та гостинність українців.
Музейники говорять, що це не просто будівля, а жива пам’ять. Архітектурна перлина кінця XIX століття, яка після тривалої реставрації та зусиль багатьох людей, повернулась до життя. Ідея зберегти цей шинок з’явилася ще 55 років тому — і сьогодні вона стала реальністю!
Шинок із заїздом — рідкісний формат. У таких закладах подорожні могли не лише підкріпитися чи перепочити, а й залишитися на кілька днів. Саме тому ми намагалися зберегти все до найменших деталей: автентичне розташування лав, столів, печі, традиційні предмети побуту — аби кожен, хто зайде всередину, зміг відчути дух українського села кінця ХІХ століття.
“Для нас це відкриття — не просто новий об’єкт у музейній експозиції. Це — символ збереження української спадщини, приклад того, як кропітка праця, єдність і віра у мрію здатні повертати до життя історію. Це місце вже сьогодні об’єднує покоління і нагадує про те, що ми маємо чим пишатися”, – говорять музейники.
Відомо, у столиці пройде Kyiv Food and Wine Festival.