Виставка присвячена двом творчим особистостям – Всеволоду (1880–1963 рр.) та Аллі (1881–1954 рр.) Бушенам.
Як розповіли у Національному заповіднику «Софія Київська», внесок маловідомої широкому загалу родини Бушенів у дослідження пам’яток архітектури, відображення елементів народного життя і популяризацію народного мистецтва України є вагомим.
Всеволод Бушен свого часу працював штатним художником в Інституті художньої промисловості (сектор декоративного оздоблення) Академії архітектури УРСР. Темою його досліджень було декоративне оздоблення Софійського собору в Києві. Він досліджував давню підлогу храму, замальовував його інтер’єри та архітектурні деталі.
Ще одним напрямком його діяльності в Інституті художньої промисловості було дослідження хатнього стінопису різних областей України.
Алла Бушен більшу частину свого життя працювала художницею по вишивках, килимах і ткацтву. Вишивальниці з м. Решетилівка (Полтавська обл.), м. Чернігів, м. Васильків (Київська обл.) тощо виконували роботи за її ескізами.
Мета виставкового проєкту – через палітру творчого родинного доробку розширити бачення архітектурних традицій, викликати повагу до майстрів, у тому числі й безіменних, які займались хатнім розписом, додати більшого усвідомлення, якою різноманітною й самобутньою є українська культура, а також віддати належне скромним подвижникам Всеволоду і Аллі Бушенам.
Переважна більшість матеріалів, представлених на виставці, експонується вперше.
До слова, на Оболоні відкрили безкоштовний автокінотеатр.