Управителем Жовтневого палацу стала компанія засновника Atlas Weekend: що чекає на пам’ятку

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало Міжнародний центр культури і мистецтв (МЦКМ, відомий як Жовтневий палац) в управління ТОВ «Комбінат Плюс», яке виграло конкурс на платформі Prozorro.

Про це повідомили в АРМА.

Як зазначила голова Агентства Олена Дума, об’єкт, який роками не приносив державі доходу, тепер генеруватиме прозорі надходження до бюджету.

Згідно з п’ятирічним договором, «Комбінат Плюс» щомісячно сплачуватиме понад 2 мільйони гривень до держбюджету незалежно від прибутку, а також перераховуватиме 99,9% отриманого прибутку.

Власник компанії Дмитро Сидоренко, відомий як засновник фестивалю Atlas Weekend, поділився амбітними планами щодо розвитку МЦКМ.

«Для мене це не просто черговий проєкт. Це — продовження шляху, який я будую вже майже 20 років. Ми вже довели, що культура може бути не лише якісною, а й прибутковою, чесною та корисною для суспільства», — зазначив Сидоренко.

Він підкреслив, що за роки війни його проєкти зібрали близько 300 мільйонів гривень на благодійність, зокрема на підтримку ЗСУ, і благодійна складова залишиться ключовою частиною діяльності МЦКМ.

Компанія планує модернізувати Жовтневий палац, щоб перетворити його на сучасний і доступний простір.

Серед цілей: забезпечення щонайменше 120 млн грн надходжень до держбюджету за 5 років, оновлення вхідної групи, фудкортів, санвузлів, а також встановлення сучасного світлового, звукового та мультимедійного обладнання.

Планується залучення провідних українських і міжнародних партнерів та інвесторів.

«За весь час незаконної приватизації цього об’єкта держава не отримала жодного прибутку — нуль гривень більш ніж за 30 років. А сама будівля залишалась без елементарного догляду. Ми це змінимо!» — заявив Сидоренко.

Він також анонсував створення простору для креативних індустрій, репетиційної бази, студії звукозапису та майданчика для театру й сучасного мистецтва, щоб сформувати спільноту для підтримки молодих талантів.

Що відомо про палац

Міжнародний центр культури і мистецтв (колишній Жовтневий палац культури), розташований по вул. Алея Героїв Небесної Сотні, 1 в столиці, є пам’яткою культури.

Ця споруда має значну архітектурну та історичну цінність, спроектована і побудована у стилі пізнього класицизму в 1838-1842 роках відомим архітектором Вікентієм Беретті як корпус Київського інституту шляхетних дівчат. Будівля включена до переліку пам’яток містобудування і архітектури національного значення, а також занесена до переліку пам’яток історії місцевого значення.

Власником пам’ятки з 2007 року була Федерація професійних спілок України, яка майже упродовж 15 років ухилялася від укладення охоронного договору. Тому її змусили зробити це через суд.

У листопаді 2020 Будинок профспілок та іншу нерухомість Федерації профспілок України, що фігурували у справі про незаконне відчуження у Фонду держмайна, заарештували за ухвалою суду. Це рішення скасував апеляційний суд.

Читайте також: АРМА оголошує конкурс на управління активами телеканалу «НАШ»

Нагадаємо, АРМА відхилило одного з учасників нового конкурсу на управління ТРЦ «Гулівер».