За прогнозом ООН до 2100 року населення України скоротиться до 15,2 мільйони осіб. І це ще позитивний сценарій.
Демограф, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун спростував це і зазначив, що ці дані не варто сприймати як істину, а лише як попередження. Реальність такого прогнозу малоймовірна.
«Тут варто розуміти саму суть демографічного прогнозу. А його можна поділити на три категорії. Перший — це короткотерміновий прогноз на 3–5 років, він доволі точний. Другий — середньостроковий прогноз, до 15 років. Їхня точність менша, і вони використовуються для розробки перспективних планів в економічній і соціальній сферах, щоб мати уявлення, що буде з державою у цей період. Третій — довгостроковий прогноз на 50 чи 100 років. Їх варто розглядати як прогнози-попередження” — сказав він.
За словами науковця, довгострокові прогнози слугують стимулом для того, щоб розробляти демографічну політику так, щоб такі прогнози не реалізувалися.
“Навіть в Китаї чисельність населення почала скорочуватися. А за прогнозом ООН, десь в середині 2080 років, а можливо і раніше, чисельність населення світу почне скорочуватися. Тобто тут ми не є унікальними, але у нас просто темпи скорочення чисельності населення дуже великі, в цьому вся проблема”, – говорить він.
Відомо, вступ України до НАТО – питання безпеки Польщі, а не особистих симпатій.