Щороку в Україні потрібно близько 30–35 нових фахівців з африканістики, і ця потреба зростатиме впродовж наступних п’яти років.
Як розповіли у соцмережі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 29 квітня на географічний факультет завітали представники посольств Лівії, Алжиру, Судану та ПАР, яку зацікавлені у співпраці з Київським національним університетом.
Зокрема, представники цих країн засвідчили готовність дієво ідтримувати ініціативу університету зі створення Центру досліджень Африки.
Створення центру стане в нагоді з метою забезпечення геостратегічних інтересів України й вивчення країн Африки, що передбачено новою магістерською програмою «Африканістика». Він стане важливою платформою для розвитку дослідницької діяльності у співпраці з партнерськими університетами, формування аналітичних навичок та практичної підготовки фахівців, які розуміють складні соціальні, політичні, економічні й екологічні процеси на континенті.
Магістерська програма «Африканістика» — це унікальна в Україні освітня ініціатива, що готує фахівців із географії та регіональних студій з поглибленим розумінням Африканського континенту. Вона охоплює соціально-політичні, економічні та природно-екологічні аспекти розвитку регіону. Студенти здобувають міждисциплінарні знання, аналітичні навички, вивчають іноземну мову, методи геополітичного аналізу й просторового прогнозування.
Здобувачі мають можливість формувати індивідуальну траєкторію навчання за двома напрямами:
- Країни Африки у глобальному політичному просторі
- Країни Африки у глобальному економічному просторі
Як розповіли в університеті, оцінюється, що щороку в Україні потрібно близько 30–35 нових фахівців з африканістики, і ця потреба зростатиме впродовж наступних п’яти років. Випускники можуть працювати в Міністерстві закордонних справ, міжнародних і неурядових організаціях, освіті, культурі, релігійних місіях, а також у бізнесі — від торгівлі й сільського господарства до логістики, консалтингу та туризму.