Від кавунів та малини до помідорів – по чому вітаміни на ринках

Вартість сезонних овочів, ягід та фруктів цього літа не радує споживачів – чимало покупців через високі ціни не встигають зрозуміти, коли почався сезон тих чи інших літніх ласощів. Пропонуємо оглянути аналітику цін за матеріалами ЕastFruit.

Малина на ринках нині сягає 200 грн/кг. Тоді як у період піку продажів експерти ринку прогнозують вартість 100-120 гривень (2,0-2,4 євро). Вартість малини тримається і через невелику пропозицію і через високі ціни на привозну продукці.. Наприклад, із Сербії заморожену малину привозять по ціні 4,0-5,2 євро, тобто по 200-500 гривень. 12 липня гуртові партії малини надходили у продаж по 160-250 грн/кг ($3,83-5,98/кг), що в середньому на 15% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Ціни на лохину в Україні продовжують стрімко знижуватися. Основні продажі даної ягоди садівники ведуть по 220-380 грн/кг ($5,26-9,08 /кг), тоді як ще тижнем раніше вони не згодні були вести відвантаження лохини дешевше ніж по 300 грн/кг ($7,17 /кг).  Лохина все ж коштує в середньому в 2,6 рази дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Таку суттєву цінову різницю ключові гравці ринку пояснюють суттєвим зниженням урожайності лохини в українських господарствах через аномальні погодні умови в період дозрівання.

Яблука та груші нового врожаю в Україні подорожчають щонайменше на 10-15% у порівнянні з попереднім сезоном через втрати великої частки врожаю весною.

Впродовж тижня ціни на тепличні помідори в Україні продовжували знижуватися. Гуртові ціни на помідори на українському ринку за тиждень знизилися в середньому на 14%, Виробники готові відвантажувати наявні обсяги продукції за 40-55 грн/кг ($0,96-1,32/кг) залежно від якості та обсягу партії. Тепличні помідори в Україні все ще реалізують в середньому на 17% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому ключові гравці ринку не виключають, що тенденція зниження цін на тепличні томати на українському ринку зберігатиметься і надалі, оскільки багато господарств тільки розпочали масове прибирання цих овочів.

В Узбекистані продовжує дешевшати диня. Також дешевшим, ніж тижнем раніше, продавався персик. Зважаючи, що до України активно доставляють продукцію з Узбекистану, то і ціни можуть стати більш комфортними.

Динаміка зміни цін за тиждень:

Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform – УКРАЇНА:

Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform — УЗБЕКИСТАН:

Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform – ЄГИПЕТ