ЮНЕСКО допоможе відновити будівлю Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, зруйновану ракетним ударом РФ 25 березня 2024 року.
Як повідомляє «Суспільне», це передбачено меморандумом про співпрацю, який підписали 12 березня Академія, ЮНЕСКО та Мінкульт.
Згідно з документом, ЮНЕСКО фінансуватиме, організовуватиме та контролюватиме відновлення.
«Цей проєкт особливий, адже ми вперше відновлюємо не лише культурний, а й освітній об’єкт, інвестуючи в майбутнє українських митців і молоді», — зазначила керівниця офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.
Роботи планують розпочати за кілька тижнів, а завершити за п’ять місяців.
«У зруйнованому приміщенні зберігалися архіви: декоративне мистецтво, сакральний живопис, іконопис, вітражі, мозаїка, текстиль, вишивка. Сподіваємося врятувати частину робіт, інакше це стане свідченням геноциду української культури», — сказала ректорка Академії Олена Осадча.
Зауважимо, ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) – міжнародна організація, створена в 1945 році для сприяння миру та безпеки через співпрацю в галузі освіти, науки, культури та комунікацій.
Вона підтримує збереження культурної спадщини, розвиток освіти, свободу слова та наукові дослідження. Штаб-квартира розташована в Парижі, Франція. ЮНЕСКО налічує 194 країни-члени та займається, зокрема, охороною об’єктів Всесвітньої спадщини.
Читайте також: На відновлення Академії Бойчука митці зібрали понад 300 тисяч, продавши свої роботи
Нагадаємо, під час повітряної атаки 25 березня 2024 року у Печерському районі зазнала руйнувань центральна частина корпусу Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. Зокрема було розбито спортивну залу, конгрес-хол та виставковий центр. Також суттєвих пошкоджень зазнали приміщення кафедр та авдиторії закладу.
Академія втратила мистецькі фонди. Знищено фонди дипломних робіт випускників, що збиралися впродовж 80 років. Під завалами опинилися художні роботи відомої бойчукістки Марії Котляревської. Також під час атаки знищено музей Михайла Бойчука.
Роботи, що вціліли після влучання російської ракети в академію Бойчука, можна побачити у Театрі Франка.