В Чехії на території ландшафту Брди місцева влада впродовж років не могла затвердити проект будівництва греблі неподалік військового полігону. Інфраструктура мала допомогти у відновленні річки Клабаву. Проте роботи коштували 30 млн крон (екв. 57 млн грн). Аж раптом на допомогу прийшли бобри.
Тварини несподівано за 2 дні побудували греблю та зекономили гроші місцевому бюджету $1,2 млн.
Ще у 2018 році влада планувала відновити річку Клабаву, але тепер ці роботи більше не потрібні:
Військові та державні ліси, а також Влтавське водне управління вели дискусії щодо проєктів та права власності на землю, а бобер просто випередив їх, – сказав директор заповідника Богуміл Фішер. – Це дозволило заощадити — за сьогоднішніми цінами — цілих 30 мільйонів крон
Варто зазначити, що у Києві бобри живуть у Кирилівському озері на Оболоні. Також за даними Kyiv Animal Rescue Group у столиці та Київській області почали все частіше помічати бобрів у природі. Тварини селяться вздовж Дніпра, Ірпеня, Тетерева, Десни та інших річок і струмків. Завдяки поліпшенню екологічної ситуації та охоронним заходам популяція бобрів у регіоні стабільно зростає.
Будуючи греблі бобри сприяють створенню водно-болотних угідь, де знаходять притулок інші види. Однак їхня діяльність може створювати незручності для людей – наприклад, затоплювати присадибні ділянки або пошкоджувати дерева в паркових зонах.