Росія зупиняє найбільше родовище алмазів в Архангельській області

Російська алмазодобувна компанія «Алроса» вирішила призупинити гірничі роботи на підприємстві «Севералмаз».

Повідомляється, що це родовище забезпечує близько 10% видобутку алмазів у країні.

Рішення прийнято у відповідності зі ⁠стратегією „Алроси“ щодо збереження операційної та фінансової стійкості та дотримання дисципліни в частині ефективного управління потоками продажів алмазної сировини на алмазно-діамантовому ринку, пишуть російські ЗМІ.

Призупинення робіт на підприємстві, яке розробляє родовище ім. М. В. Ломоносова в Архангельській області, стартує 1 липня і триватиме 3 місяці.

«Алроса», яка на 33% належить Росмайну, а ще на 25% — уряду Якутії, у 2025 році скоротила видобуток на 10%, до 29,8 млн карат. Рік компанія завершила з чистим прибутком на 36,2 млрд рублів, проте отримала негативний вільний грошовий потік на 11,2 млрд рублів. Настільки відтік з рахунків виявився вищим за надходження.

Минулого року «Алроса» скоротила «зарплати співробітників, які безпосередньо не залучені до видобутку, на 10%, а також призупинила роботу на менш рентабельних родовищах — Верхній Муні та двох дільницях Алмазів Анабара.