У Румунії заборонили гімн та прапор РФ на турнірі з гімнастики

Фото ілюстративне

Мова йде про етап Кубка виклику з художньої гімнастики, який пройде наприкінці червня у місті Клуж-Напока.

Як повідомляється, мер румунського міста Клуж-Напока заборонив використання російських прапора та гімну.

Цей крок йде врозріз із рішенням Міжнародної федерації гімнастики, яка у травні дозволила російським гімнастам виступати на змаганнях із національним прапором та гімном.

“Я хотів би, щоб це було дуже чітко, ясно і без будь-яких двозначностей. У багатофункціональній залі BT Arena у Клуж-Напоці не звучатиме гімн Росії, і прапор Росії не використовуватиметься для представлення спортсменів цієї країни”, – заявив мер міста Еміль Бок у Facebook.

Він зазначив, що вважає неприпустимим використання на території країни Євросоюзу державних символів РФ, яка продовжує повномасштабну військову агресію проти України.

Влада РФ розкритикувала рішення румунського мера. Міністр спорту РФ Михайло Дегтярьов назвав його порушенням Олімпійської хартії та принципу політичної нейтральності спорту.

Румунська федерація художньої гімнастики побоюється серйозних наслідків після рішення влади Клуж-Напоки заборонити використання російських державних символів на міжнародних змаганнях. В організації вважають, що такий крок може суперечити вимогам Міжнародної федерації гімнастики та поставити під загрозу проведення великих турнірів у країні.

Відомо, що Президент Федерації художньої гімнастики Румунії Ірина Деляну розкритикувала заяву мера Клуж-Напоки Еміля Бока про заборону російського прапора та гімну на спортивних заходах міста.